I-Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)
I-Redmi Note 5A ne-Redmi Y1 ziyi-smartphone efanayo.
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) Izicaciso Ezibalulekile
- I-headphone jack Izinketho eziningi zombala Indawo yekhadi le-SD iyatholakala
- Isibonisi se-IPS Akusekho ukuthengisa Ukuqoshwa kwevidiyo okungu-1080p Isikrini se-HD+
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) Imininingwane Egcwele
| Brand | Redmi |
| Ukwaziswa | |
| Igama lekhodi | Ugg |
| Inombolo Model | |
| Usuku lokukhulula | 2017, Novemba |
| Out Price | Cishe i-140 EUR |
VULA
| Uhlobo | I-IPS LCD |
| I-Aspect Ratio ne-PPI | 16:9 isilinganiso - 267 ppi ukuminyana |
| Usayizi | 5.5 amayintshi, 83.4 cm2 (~ 71.5% isilinganiso sesikrini nomzimba) |
| Vuselela Rate | I-60 Hz |
| Resolution | Amaphikseli we-720 x 1280 |
| Ukukhanya okuphezulu (nit) | |
| Protection | I-Corning Igalari ye-Gorilla 3 |
| Izici |
UMZIMBA
| Colors |
Gold Grey emnyama Silver Rose igolide |
| Ubukhulu | 153 x 76.2 x 7.7 mm (6.02 x 3.00 x 0.30) |
| Isisindo | 153 gr (5.40 oz) |
| Material | Uhlaka lwe-aluminium, ipulasitiki emuva |
| Certification | |
| Water Resistant | |
| Izinzwa | Izigxivizo zeminwe (ezifakwe ngemuva), i-accelerometer, i-gyro, i-proximity, ikhampasi |
| 3.5mm Jack | Yebo |
| I-NFC | Cha |
| Isikhala seso | |
| Uhlobo lwe-USB | microUSB 2.0 |
| Ukuphola System | |
| I-HDMI | |
| Umsindo wesipika (dB) |
Network
Imvamisa
| Ubuchwepheshe | I-GSM / HSPA / LTE |
| 2G Amabhendi | I-GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G Amabhendi | I-HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Amabhendi | Ibhendi ye-LTE - 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) |
| 5G Amabhendi | |
| TD-SCDMA | |
| Navigation | Yebo, nge-A-GPS, GLONASS, BDS |
| Isivinini senethiwekhi | I-HSPA, LTE |
| Uhlobo lwekhadi le-SIM | I-Dual SIM (iNano-SIM, ukuma okubili) |
| Inombolo yendawo ye-SIM | 2 |
| Wi-Fi | I-Wi-Fi 802.11 b / g / n, iWi-Fi Direct, indawo yokusebenzela |
| Bluetooth | I-4.2, i-A2DP, LE |
| I-VoLTE | |
| Umsakazo we-FM | Yebo |
| Umzimba we-SAR (AB) | |
| Inhloko ye-SAR (AB) | |
| I-Body SAR (ABD) | |
| I-Head SAR (ABD) | |
PLATFORM
| I-Chipset | I-Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 (28 nm) |
| CPU | I-Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53 |
| Izinkinobho | |
| cores | |
| Inqubo Yezobuchwepheshe | |
| GPU | I-Adreno 505 |
| Ama-GPU Cores | |
| Imvamisa ye-GPU | |
| Inguqulo ye-Android | I-Android 7.1.2 (Nougat); I-MIUI 10 |
| Isitolo Play |
MEMORY
| Amandla e-RAM | 4 GB RAM/32 GB |
| Uhlobo lwe-RAM | |
| Storage | 64 GB |
| I-Slot yeSard Card | i-microSD, kufika ku-256 GB (slot ezinikezele) |
IZIPHUMA ZOKUSEBENZA
I-Antutu Score |
• Antutu
|
Battery
| Umthamo | 3080 mah |
| Uhlobo | Li-ion |
| Quick Charge Technology | |
| Isivinini sokushaja | 10W |
| Isikhathi sokudlala ividiyo | |
| Ukushaja okusheshayo | |
| Ukushaja okungenantambo | |
| Ukushaja okuphindayo |
Ikhamera
| Ukulungiswa Kwesithombe | Ama-megapixel angu-13 |
| Ukulungiswa kwevidiyo kanye ne-FPS | 1080 @ 30 |
| I-Optical Stabilization (OIS) | Cha |
| I-Electronic Stabilization (EIS) | |
| Ividiyo Enyakazayo | |
| Izici | Isibani se-LED, i-HDR, i-panorama |
Isikolo se-DxOMark
| Isikolo seselula (Emuva) |
mobile
Photo
Ividiyo
|
| Isikolo sesithombe ozishuthe sona |
Selfie
Photo
Ividiyo
|
IKHAMELA YOKUZIMELISA
| Resolution | 16 ILUNGU LEPHALAMENDE |
| inzwa | |
| Imbobo | f / 2.0 |
| Usayizi wePixel | |
| Usayizi wesisindo | |
| Lens | |
| Extra |
| Ukulungiswa kwevidiyo kanye ne-FPS | 1080p @ 30fps |
| Izici |
I-Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) FAQ
Ibhethri le-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) lihlala isikhathi esingakanani?
Ibhethri le-Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) linomthamo ongu-3080 mAh.
Ingabe i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) inayo i-NFC?
Cha, i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) ayinayo i-NFC
Lithini izinga lokuvuselela i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A)?
I-Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) inezinga lokuvuselela elingu-60 Hz.
Ithini inguqulo ye-Android ye-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A)?
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) inguqulo ye-Android yi-Android 7.1.2 (Nougat); I-MIUI 10.
Iyini isixazululo sokubonisa se-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A)?
Isixazululo se-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) singamaphikseli angu-720 x 1280.
Ingabe i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) inokushaja okungenantambo?
Cha, i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) ayinakho ukushaja okungenantambo.
Ingabe i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) imelana namanzi nothuli?
Cha, i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) ayinawo ukumelana namanzi nothuli.
Ingabe i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) iza nojeke ongu-3.5mm we-headphone?
Yebo, i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) inojeke ongu-3.5mm we-headphone.
Ayini ama-megapixel ekhamera we-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A)?
I-Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) inekhamera engu-13MP.
Ithini intengo ye-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A)?
Intengo ye-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) ingu-$45.
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) Izibuyekezo Zomsebenzisi Nemibono
Ukubuyekezwa kwevidiyo ye-Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A).
I-Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)
×
Uma usebenzisa le foni noma unolwazi ngale foni, khetha le nketho.
Khetha le nketho uma ungazange usebenzise le foni futhi ufuna nje ukubhala amazwana.
Bangu 2 amazwana kulo mkhiqizo.