Xiaomi Redmi
I-Xiaomi Redmi 5 iyi-smartphone yekhwalithi ephezulu yomzimba wensimbi ngentengo ephansi.
I-Xiaomi Redmi Key Specs
- I-headphone jack Izinketho eziningi zombala Indawo yekhadi le-SD iyatholakala
- Isibonisi se-IPS Akusekho ukuthengisa Ukuqoshwa kwevidiyo okungu-1080p Umthamo webhethri ophansi
I-Xiaomi Redmi Imininingwane Egcwele
Izinhlobo ezijwayelekile
LULA
| Brand | Redmi |
| Ukwaziswa | |
| Igama lekhodi | HM2013023 |
| Inombolo Model | 2013023 |
| Usuku lokukhulula | Ikhishwe ngo-2013, ngo-Agasti |
| Out Price | Cishe i-100 EUR |
VULA
| Uhlobo | I-IPS LCD |
| I-Aspect Ratio ne-PPI | 16:9 isilinganiso - 312 ppi ukuminyana |
| Usayizi | 4.7 amayintshi, 60.9 cm2 (~ 64.4% isilinganiso sesikrini nomzimba) |
| Vuselela Rate | I-60 Hz |
| Resolution | Amaphikseli we-720 x 1280 |
| Ukukhanya okuphezulu (nit) | |
| Protection | I-Corning Igalari ye-Gorilla 2 |
| Izici |
UMZIMBA
| Colors |
Black I-Chinese Red Green Amaphaneli Aphuzi |
| Ubukhulu | 137 x 69 x 9.9 mm (5.39 x 2.72 x 0.39) |
| Isisindo | 158 gr (5.57 oz) |
| Material | |
| Certification | |
| Water Resistant | |
| Izinzwa | I-Accelerometer, gyro, ukusondela, ikhampasi |
| 3.5mm Jack | Yebo |
| I-NFC | Cha |
| Isikhala seso | |
| Uhlobo lwe-USB | i-microUSB 2.0, i-USB Host |
| Ukuphola System | |
| I-HDMI | |
| Umsindo wesipika (dB) |
Network
Imvamisa
| Ubuchwepheshe | I-GSM / HSPA |
| 2G Amabhendi | I-GSM - 900/1800/1900 |
| 3G Amabhendi | HSDPA - 900 / 2100 |
| 4G Amabhendi | |
| 5G Amabhendi | |
| TD-SCDMA | |
| Navigation | Yebo, nge-A-GPS |
| Isivinini senethiwekhi | I-HSPA |
Abanye - Leecork
| Uhlobo lwekhadi le-SIM | I-SIM yesibili |
| Inombolo yendawo ye-SIM | 2 |
| Wi-Fi | I-Wi-Fi 802.11 b / g / n, iWi-Fi Direct, indawo yokusebenzela |
| Bluetooth | I-4.0, i-A2DP, LE |
| I-VoLTE | |
| Umsakazo we-FM | Yebo |
I-SAR INANIUmkhawulo we-FCC ngu-1.6 W/kg ukalwa ngevolumu engu-1 igremu yethishu.
| Umzimba we-SAR (AB) | |
| Inhloko ye-SAR (AB) | |
| I-Body SAR (ABD) | |
| I-Head SAR (ABD) | |
Ukusebenza
PLATFORM
| I-Chipset | I-Mediatek MT6589T (28 nm) |
| CPU | I-Quad-core 1.5 GHz Cortex-A7 |
| Izinkinobho | |
| cores | |
| Inqubo Yezobuchwepheshe | |
| GPU | I-PowerVR SGX544MP2 |
| Ama-GPU Cores | |
| Imvamisa ye-GPU | |
| Inguqulo ye-Android | I-Android 4.2 (Jelly Bean) |
| Isitolo Play |
MEMORY
| Amandla e-RAM | I-1 GB RAM |
| Uhlobo lwe-RAM | |
| Storage | 4 GB |
| I-Slot yeSard Card | i-microSD, kufika ku-32 GB (slot ezinikezele) |
IZIPHUMA ZOKUSEBENZA
I-Antutu Score |
• Antutu
|
Battery
| Umthamo | 2000 mah |
| Uhlobo | LiPo |
| Quick Charge Technology | |
| Isivinini sokushaja | 5W |
| Isikhathi sokudlala ividiyo | |
| Ukushaja okusheshayo | |
| Ukushaja okungenantambo | |
| Ukushaja okuphindayo |
Ikhamera
KAKHULU KAMERA Izici ezilandelayo zingahluka ngesibuyekezo sesofthiwe.
| Ukulungiswa Kwesithombe | Ama-megapixel angu-8 |
| Ukulungiswa kwevidiyo kanye ne-FPS | 1080 @ 30 |
| I-Optical Stabilization (OIS) | Cha |
| I-Electronic Stabilization (EIS) | |
| Ividiyo Enyakazayo | |
| Izici | I-Dual-LED flash, HDR |
Isikolo se-DxOMark
| Isikolo seselula (Emuva) |
mobile
Photo
Ividiyo
|
| Isikolo sesithombe ozishuthe sona |
Selfie
Photo
Ividiyo
|
IKHAMELA YOKUZIMELISA
Ikhamera yokuqala
| Resolution | 1.3 ILUNGU LEPHALAMENDE |
| inzwa | |
| Imbobo | |
| Usayizi wePixel | |
| Usayizi wesisindo | |
| Lens | |
| Extra |
| Ukulungiswa kwevidiyo kanye ne-FPS | 720p @ 30fps |
| Izici |
I-Xiaomi Redmi FAQ
Ibhethri le-Xiaomi Redmi lihlala isikhathi esingakanani?
Ibhethri le-Xiaomi Redmi linomthamo we-2000 mAh.
Ingabe i-Xiaomi Redmi inayo i-NFC?
Cha, i-Xiaomi Redmi ayinayo i-NFC
Liyini izinga lokuvuselela i-Xiaomi Redmi?
I-Xiaomi Redmi inezinga lokuvuselela elingu-60 Hz.
Ithini inguqulo ye-Android ye-Xiaomi Redmi?
Inguqulo ye-Xiaomi Redmi Android yi-Android 4.2 (Jelly Bean).
Iyini isixazululo sokubonisa se-Xiaomi Redmi?
Isixazululo se-Xiaomi Redmi singamaphikseli angu-720 x 1280.
Ingabe i-Xiaomi Redmi inokushaja okungenantambo?
Cha, i-Xiaomi Redmi ayinakho ukushaja okungenantambo.
Ingabe i-Xiaomi Redmi amanzi nothuli imelana?
Cha, i-Xiaomi Redmi ayinawo amandla okumelana namanzi nothuli.
Ingabe i-Xiaomi Redmi iza ne-headphone jack engu-3.5mm?
Yebo, i-Xiaomi Redmi ine-headphone jack engu-3.5mm.
Ayini ama-megapixel ekhamera ye-Xiaomi Redmi?
I-Xiaomi Redmi inekhamera engu-8MP.
Iyini intengo ye-Xiaomi Redmi?
Intengo ye-Xiaomi Redmi ingu-$15.
Ukubuyekezwa komsebenzisi we-Xiaomi Redmi kanye nemibono
Ukubuyekezwa kwevidiyo ye-Xiaomi Redmi
Buyekeza ku-Youtube
Xiaomi Redmi
×
Uma usebenzisa le foni noma unolwazi ngale foni, khetha le nketho.
Khetha le nketho uma ungazange usebenzise le foni futhi ufuna nje ukubhala amazwana.
Bangu 0 amazwana kulo mkhiqizo.